وبلاگ فوق تخصصی تاسیسات حرارتی و برودتی

مبدل های هوا خنک - وبلاگ ساخت پدل پلی اتیلن (تاسیسات حرارتی و برودتی)

وبلاگ ساخت پدل پلی اتیلن (تاسیسات حرارتی و برودتی)

تاسیسات حرارتی و برودتی و تهویه مطبوع (پدل پلی اتیلن)

دوشنبه 7 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 18:52

مبدل های هوا خنک

کولر های هوایی، مبدل هایی هستند که در آنها سیال فرآیندی با جریان هوا خنک می‌شود. در این مبدل ها بخارات گرم درون مجموعه ای از لوله ها که به صورت افقی کنار هم قرار گرفته اند توزیع می شود. جداره خارجی لوله ها به پره مجهز شده است تا سطح انتقال حرارت بین سیال داخل لوله ها با هوای خنک افزایش یابد.

این مبدل ها از نظر شکل جریان، از نوع متقاطع می باشند که جریان هوای لازم برای خنک کردن سیال داخل لوله ها به وسیله یک فن تامین می شود . اگر این فن بالای لوله ها قرار گیرد به آن مکشی و اگر پایین لوله ها قرار گیرد به آن دمشی گویند . نوع مکشی به علت ایجاد توزیع یکنواخت جریان هوا بازدهی بیشتری دارد. در نوع مکشی اگر موتور گرداننده نیز به همراه فن در بالای لوله ها قرار گیرد به علت قرار گرفتن در معرض هوای گرم زودتر مستهلک می شود. برای رفع این مشکل می توان نیرو را با استفاده از شفت به فن تبدیل نمود و موتور را در محل مناسب تری قرار داد.

مبدل های حرارتی هوا خنک شامل مجموعه های Structure, Tube Bundle،Plenum،Fan، Motor، Support Mechanism و .... می باشد. این مبدل ها معمولا برروی Structure و با ارتفاع از سطح زمین نصب می شوند تا قابلیت انتقال هوا امکان پذیر باشد. استاندارد مورد استفاده برای طراحی این نوع مبدل هاAPI 661 می باشد و نرم افزار موارد استفاده B-jac، HTFS، HTRI می باشد.

فیلم و پاورپوینت آموزشی در این مورد برای دانلود گذاشته شده است.لطفا کلیک کنید.


برچسب‌ها: حرارتی برودتی
ابزار پرش به بالا

کد جلوگیری از راست کلیک موس

ابزار وبمستر

Online